KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261028
*
nr 1226 1028
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad E Cullberg. Olja på duk, 81x65 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Marianne Bernadotte
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 10:09:26
1
1.000 kr
1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
10/10 18:48:41
2
1.200 kr
1.300 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 21:43:40
3
1.800 kr
1.900 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
17/10 21:43:54
3
2.000 kr
2.200 kr BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1028
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad E Cullberg. Olja på duk, 81x65 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Marianne Bernadotte
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 8.000 kr |
Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 10:09:26 | 1 | 1.000 kr |
1.100 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
10/10 18:48:41 | 2 | 1.200 kr |
1.300 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 21:43:40 | 3 | 1.800 kr |
1.900 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
17/10 21:43:54 | 3 | 2.000 kr |
2.200 kr BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med StadsbrudskÃ¥ren Intäkterna frÃ¥n Ã¥rets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gÃ¥ till tvÃ¥ grupper i Stockholm som bÃ¥da gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41